АҚМОЛА ОБЛЫСЫНДА «СӘКЕН СЕРІ ЖҮНІСОВ ТЫҢ ӨНЕГЕЛІ ҒҰМЫРЫ» АТТЫ «АДАЛДЫҚ САҒАТЫ» ӨТУДЕ

17.11.2021

Өскелең ұрпақ арасында парасаттылық мәдениетін қалыптастыру шеңберінде Ақмола облысы бойынша Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл департаменті 8-12 қараша аралығында қазақ жазушысы, драматург, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, халық арасында өзінің көпқырлы таланты үшін «Сәкен-сері» ретінде танымал Сәкен Жүнісовтың еңбектеріне арналған кезекті «Адалдық сағаты» өткізеді.

Тоқсан сайынғы акцияның негізгі мақсаты жас ұрпаққа белгілі ұлы тұлғалардың еңбектері арқылы рухани-адамгершілік құндылықтарды сіңіру болып табылады.

Сәкен Жүнісов жан-жақты, ақылды, өнердің түрлі саласынан өзін танытқан тұлға. Ол өлең жазған, ән айтқан, домбыра ойнаған, сурет салған.

Әдебиет майталманы елдегі мәселеге еш уақытта бейжай қарамаған. Өз  заманында ол мансап пен атаққа қызықпаған. Жоғары шенге қашан да өзін емес, оған лайықты өзге адамдарды ұсынған, өйткені халық перзенті әрдайым әділдік пен адалдықты ту еткен шыншыл тұлға болды.

Сәкен сері өз заманындағы әділетсіздікті туындыларына арқау етіп, көрсете білген. Оның ұлттық өнерге, салт-дәстүрге, елге, жерге мен ана тілге деген махаббаты «Жапандағы жалғыз үй»,  «Ақан сері» романдары мен «Заманай мен Аманай» повесі сияқты үш ірі туындысынан байқалады.

Сәкен Жүнісов адамгершілік ұлылығы бар тұлғаларды ұнататынын айтқан, және дәл осындай тұлғалармен біз оның «Дом степи» романында танысамыз.

Дүниетанымы кең және философиялық топшылау деңгейі жоғары қаламгер жастар өміріне көбірек ден қойды. Сәкен Жүнісов сияқты қазақ халқының біртуар тұлғалары қазіргі жастар үшін үлгі болып табылады. Қазіргі ұрпақ адалдықтың ақ жолымен жүріп, халық перзенттерінен ұлтын сүюді, еліне адал қызмет қылуды үйренсе,  келешегіміз кемел, болашағымыз жарқын болары сөзсіз.

Бейне-дәріс облыстық телеарнада көрсетілуде, сондай-ақ, Youtube арнасында, Департаменттің әлеуметтік желілеріндегі парақшаларында орналастырылған. Аталған акцияға өңірдегі 555 мектептің, 4 ЖОО-ның және 32 колледждің оқушылары қатысты.

Бейне-дәріске сілтеме:

• WhatsApp Image 2021-11-09 at 18.26.16.jpeg