Мемлекеттік қызметтер Электрондық жылдам жеңіл

Мемлекеттік қызметтер

Электрондық жылдам жеңіл

Астрахан ауылы, агротехникалық колледжі техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауды жүзеге асырады. Колледж өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді, мониторинг жүргізеді және жеке тұлғаларға ақпараттық, консультациялық, әдістемелік қолдау көрсетеді.

Басшының бұйрығымен бекітілген басшының оқу, оқу-өндірістік, тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарлары мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты болып табылады.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызметтер тізіліміне сәйкес колледж кеңсе, «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы, ҚР БҒМ ММ АЖО, Қазақстан Республикасының Egov электрондық үкіметі, College Smart Nation қызметті берушінің ақпараттық жүйесі арқылы 7 атау бойынша көрсетілетін қызметтер көрсетеді. Осы мақалада «Техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы хабарлағым келеді.

Білім туралы құжаттың телнұсқасын беру тәртібі

Білімі туралы құжаттардың телнұсқалары және оларға қосымшалар жоғалған немесе жарамсыз болып қалғандардың орнына, сондай-ақ өзінің тегін атын, әкесінің атын өзгерткен адамдарға беріледі.

Телнұсқаны беру үшін негіз болып табылады:

1) құжатты жоғалтқан немесе бүлдірген кәмелетке толмаған баланың білім алушысының немесе ата-анасының (заңды өкілінің) мән-жайлар баяндалатын білім беру ұйымы басшысының атына өтініші;

2) білім алушының туу туралы куәлігі немесе жеке куәлігі (паспорты) (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

3) білімі туралы құжаттың Тегі (Аты, Әкесінің аты (бар болса) өзгерген және (немесе) бүлінген кезде білімі туралы құжаттың түпнұсқасы қоса беріледі.

Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын және электрондық цифрлық қолтаңбасы жоқ жеке тұлғаларға білім туралы құжаттардың телнұсқасын алу үшін білім беру ұйымына дербес жүгіну қажет.

Телнұсқа өтініш берілген күннен бастап 15 жұмыс күнінен кешіктірілмей тегін негізде беріледі.

Техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттың телнұсқасын алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация) немесе техникалық және кәсіптік білім беру ұйымының кеңсесі немесе "электрондық үкімет" www.egov.kz (бұдан әрі-портал) веб-порталы арқылы жібереді нысан бойынша өтініш немесе техникалық және кәсіптік білім беру ұйымы басшысының атына электрондық құжат нысанында.

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық емес топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның немесе техникалық және кәсіптік білім беру ұйымының қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты нысан бойынша береді.

Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.

Өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде олардың тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.

Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.

Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің ғаламтор-ресурсында орналастырылған: www.edu.gov.kz мен бірыңғай байланыс орталығы: www.egov.kz.

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.

Мемлекеттік қызметті тікелей көрсеткен көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

Оқу өндірістік

жұмыс жөніндегі