Өртке қарсы жаттығулар өткізу бағдарламасы

17.06.2021

Жаттығу тақырыбы: оқу корпусы жанған кезде қызметкерлер мен студенттердің іс-әрекеті. Ғимараттан эвакуациялау. 19-ӨСБ қызметкерлерін тарта отырып, өртті сөндіру.

Жаттығу сипаттамасы: жоспарлы

1. Өтетін күні, уақыты, орны: 15 маусым 2021 жыл 10 сағ.00 мин, бас оқу ғимараты, №2 оқу ғимараты

2. Өрттің шартты шығу уақыты: 10 сағ 00 мин 15.06.2021 ж.

3. Жаттығуды өткізу шарттары: қатысушылардың нақты әрекеттерімен

4. Жаттығу жетекшісі: Путинцева Е. М.

5. Тренингке қатысушылар: оқу ғимаратындағы сабақтарда жүрген 1 курс студенттері, оқу процесін жүргізетін оқытушылар мен шеберлер, осы сәтте ғимаратта орналасқан колледж әкімшілігі мен қызметкерлері

6. Өрт сөндіру басшысы Ибраев А. С.

7. Жаттығуға қатысушылармен байланысты пайдалану тәртібі: ауызша, ұялы телефондар, What sApp топтары

8. Делдалдарды орналастыру, өрт сөндіру құралдарының дайындығын тексеру: Бас корпус – Харченко П. В., Путинцева е. М., № 2 оқу корпусы - Путинцева в. с.

9. Жаттығудың мақсаты (міндеті): оқу корпусында өрт туындаған кезде персонал мен студенттердің іс-қимылын пысықтау. Ғимараттан эвакуациялау тәртібі. Өрт сөндіруді ұйымдастыру.

10. Өрт шыққанға дейінгі жұмыс тәртібі: әдеттегі оқу күні. Кестеге сәйкес топтарда сабақ өткізу. Барлық қызметкерлер өз жұмыс орындарында штаттық режимде жұмыс істейді

11. Өрт сөндіру құралдарының жағдайы: қанағаттанарлық.

12. Өрттің пайда болу себептері және оның дамуы:

13. Кіріспе басшылар немесе делдалдар персоналдың іс-әрекеті, оның ішінде нұсқалар

АПС 1 жұмыс істеді.Топтарда сабақ өткізетін оқытушылар мен шеберлер студенттерді эвакуациялауды ұйымдастырады, атап айтқанда, құнды заттарды тез алуға , ғимараттан тыныш, үрейсіз кетуге және ғимараттан қауіпсіз қашықтықта көшеде бірге жиналуға бұйрық береді. Содан кейін топтың барлық студенттері шыққанына көз жеткізу үшін қоңырау соғылады. Біреу болмаған жағдайда бұл туралы өрт сөндіру басшысына хабарланады. Студенттің тегі және сабақ өткізілген кабинет нөмірі нақтыланады.

2. Колледждің барлық қызметкерлері колледж ғимаратынан өз бетінше кетеді, қауіпсіз қашықтыққа кетеді және бөлімнің барлық қызметкерлерінің бар-жоғын тексереді.

3. Тиісті корпустың вахтері АӨС дыбыстық сигналын алып тастайды, бұл туралы басшының орынбасары П.В. Харченко, В. С. Путинцева хабарлайды және тиісті үй-жайға қараумен барады. Өрт болған жағдайда жағдайды бағалайды және алғашқы өрт сөндіру құралдарын пайдалана отырып, басқа қызметкерлермен бірге өрт ошағын жояды немесе өртке қарсы қызметті шақырады (19-ӨСБ).

Содан кейін электрикке өртті одан әрі сөндіру үшін ғимаратты токтан ажырату қажеттілігі туралы хабарлайды

Вахтер өрт сөндіру қызметін бірлесіп өрт сөндіру үшін шақырды 1.19-ӨСБ өртке қарсы қызметі шақырылғаннан кейін вахтер бұл туралы өту бөлмесіне хабарлайды.

2. Күзет қызметінің қызметкері Өрт сөндіру үшін колледж аумағына өртке қарсы техниканың кіруін ұйымдастырып, ең қысқа жолды көрсетеді.

Өртке қарсы қызмет өрт орнына келді 1.Келгеннен кейін өрт сөндіру бөлімінің басшысы барлық қызметкерлердің ғимараттан эвакуацияланғанын анықтайды. Қажет болған жағдайда ғимаратта қалған адамдарды эвакуациялау жүргізіледі.

2.Өрт сөндіруге кірісіңіз

Өрт сөндірілді барлық қызметкерлер жұмыс кабинеттерін тексереді, қажет болған жағдайда басшының орынбасары П. В. Харченконың басшылығымен өрт салдарын жоюға кіріседі

14. Өрттің ықтимал дамуы: өрттен кейін өрттің таралуы корпустың оқу бөлмелері арқылы мүмкін болады, яғни оқу үстелдерінің, орындықтардың, шкафтардың, ұйымдардың жануы.техника және басқа да оқу құралдары.

15. Өртті анықтау, дамыту және жою:

1.Бас ғимарат.№ 8 кабинетте студенттердің бірі ұялы телефонды зарядтауға қалдырды, ал өзі топпен бірге дене шынықтыру сабағына барды, кабинетті жапты. Зарядтау барысында (байланыс нашар болғандықтан) зарядтағыш пен телефон қызып кетті, батарея жарылып, парта, шкаф, жалюзи өртенді. Түтін жеткілікті болған кезде АПС жұмыс істеді. Осыдан кейін қызметкерлер мен студенттерді жанып жатқан ғимараттан ұйымдасқан түрде эвакуациялау басталды. Бухгалтерия қызметкерлерінің бірі ғимараттан шығудан үзіліп қалды, оны өрт сөндіру техникасының көмегімен эвакуациялауға тура келді. Өрт 19-ӨСБ қызметкерлерімен жойылды.

2.№ 2 оқу ғимараты. Аспазшылар зертханасында өндірістік оқыту сабағын өткізу кезінде үзілісте эл жануы орын алды.сымдар. АПС жұмыс істеді. Қызметкерлер мен студенттерді эвакуациялады. Қызметкер өртті сөндірді алғашқы өрт сөндіру құралдарын пайдалану (ОП-5 өрт сөндіргіші)

16. Оқу бағдарламасын құрастырған: Б және КБ инженері Путинцева Е.М.