Студенттердің бейімделуі және "Отбасылық құндылықтар" психологиялық тренингі

01.10.2021

Бірінші курс студенттерінің колледжде оқу жағдайларына бейімделуі кезінде психолог бірінші курс студенттерінің барлық топтарына алғашқы диагностика жүргізді. Жаңа білім беру және әлеуметтік ортаға бейімделуде қиындықтарға тап болған студенттерді анықтау мақсатында. Диагностика арқылы бейімделуді қиындататын психологиялық проблемалардың ерекшеліктері бөлінеді: оқу іс – әрекетіне ынталандыру, бірінші курс студенттерінің коммуникативті ерекшеліктері.

Колледждің қыздар жатақханасында психолог "Отбасылық құндылықтар"атты психологиялық тренинг өткізді. Тренингке қатысушылар отбасы ішіндегі қарым-қатынастарды психокоррекциялау бойынша: "Үш ағаш", "Менің отбасым қазір" және "Менің отбасым болашақта" атты коллаждар әдістемесін орындады. Жаттығулардың көмегімен олар қазіргі отбасылардағы отбасылық құндылықтар, отбасылық функциялар, отбасылық дәстүрлер туралы түсініктерді түзете алды.