WorldSkills -2022 "Жас кәсіпқойлар"

21.04.2022

WorldSkills — мақсаты жұмысшы кәсіптерінің беделін арттыру және шеберлік дағдыларын дамыту болып табылатын халықаралық коммерциялық емес қозғалыс.

2022 жылдың 17 сәуірі мен 19 сәуірі аралығында Көкшетау қаласының "Құрылыс-Технологиялық колледжі" МКҚК-да WorldSkills -2022 "Жас кәсіпқойлар" аймақтық чемпионатының ашылуы өтті. "Аспаз ісі" құзыреті бойынша.  Чемпионатқа 16 команда қатысты.

1. "Степногорск қаласының жоғары колледжі" МКҚК

2. "Қорғалжын ауылы, Агротехникалық колледжі" МКҚК

3. "Астрахан а Агротехникалық колледжі" МКҚК

4. "Атбасар қ. Аграрлық-индустриялық колледжі" МКҚК

5. " Жаңаесіл ауылы ,Агротехникалық колледжі, " МКҚК

6. "  Көкшетау қаласы, Құрылыс-Технологиялық колледжі"  МКҚК

7. "   Ақкөл ауылы, Агротехникалық колледжі"  МКҚК

8. "Красный Яр ауылы, Агротехникалық колледжі" МКҚК

9. "Аршалы а. Агротехникалық колледжі" МКҚК

10. "Каменка а. Агротехникалық колледжі" МКҚК

11. "Егіндікөл ауылы, Агротехникалық колледжі"МКҚК

12. "Агротехникалық колледжі, Есіл ауылы"МКҚК

13. "Агротехникалық колледжі, Ерейментау ауылы"МКҚК

14. МКҚК "Бозайғыр а, Колледж-мектеп-интернат "

15. "Щучинск қаласы, Жоғары техникалық колледжі" МКҚК

16. "Чаглинка а, Жоғары агротехникалық колледжі"МКҚК

Біздің колледж WorldSkills -2022 "Жас кәсіпқойлар" чемпионатында. "Аспаз ісі" құзыреттілігі бойынша оп-21/72 тобының бірінші курс студенті Никитина Полина қатысты.

Чемпионаттың ашылу салтанатының соңында қатысушылар мен сарапшылар байқау алаңымен және жабдықтармен танысуға кірісті. Содан кейін қатысушылар тапсырманың бірінші бөлігін сарапшылардың бақылауымен орындауға кірісті:

Бас сарапшы: Мащинская Елена Ивановна - "Той Дастархан" ЖШС директоры, Қазақстан аспаздар ассоциациясының төрағасы.

Сарапшы: "Skol Pub"мейрамханасының басшысы Нұрсаипов Айдын Серікұлы.

Сарапшы: Виктор Игоревич Небус - "Gentelman Pub" бас аспазы

Екі күн ішінде қатысушылар төрт модульді орындады. Қатысушылардың кәсіби шеберлігін бағалаудың негізгі критерийлері: бұйымдарды қалыптастырудағы күрделі формалар, шығармашылық тәсіл, жұмыс дағдыларын көрсету.

Барлық қатысушылар чемпионатты ұйымдастырушылардан сыйлықтар алды! Қатысушылар жеңіске ұмтылып, қиын жолдан өтті, міне, ең үздіктердің есімдері белгілі!

Не грусти, улыбнись на прощанье

Вспоминай эти дни, вспоминай

Пожелай исполненья желаний,

Новой встречи нам всем пожелай!