Қазақстанның ұлттық валютасы

20.11.2019

Мақсаты: студенттерге ұлттық валюта - теңгенің, әлемдік қауымдастықтағы орны мен орнын анықтауға көмектесу.
Міндеттері:
1) студенттердің табиғи-гуманитарлық цикл сабақтарында алынған ел және ұлттық валюта және оның әлемдегі орны туралы білімдерін тереңдету және жүйелеу;
2) сыни ойлау қабілеттерін, қарым-қатынас және көпшілік алдында сөйлеу дағдыларын дамыту;
3) өз елінің тағдырын білуге ​​тәрбиелеу, патриотизм мен жауапкершілік.
Қазақстан - біздің Отанымыз. Бұл сыйымды тұжырымдамаға кіретін сөздердің бәрін атауға болмайды. Бұл дала, Астана, Президент, ту, елтаңба, әнұран - бұл біздің тарихымыз.
Бірақ «монета» терминінің өзі ежелгі Грецияда пайда болды, онда алғашқы алтын ақшалар Александр Македонскийдің әкесі II Филип патша басып шығаруды бастады.
Алғашқы монета шығаратын кәсіпорын, жалбыз, монета құдайы Юно Монетаның ғибадатханасында орналасқан. Көптеген ғасырлар бойы бұл мемлекеттілік нышандарының бірі болып саналатын монета болған. Бүгін Тәуелсіздіктің 20 жылдығының ұлы мерекесі қарсаңында біз қазақстандық валюта туралы сөйлесетін боламыз. Теңге - тудың, елтаңбаның және әнұранның бірдей атрибуты. Әрбір ел өзінің егемендігінің нышанын өз валютасымен атап көрсетуге тырысады.
Теңге - егемен Қазақстанның алғашқы банкнотасы.

Қосымшалар: