Ерте жүктілік және контрацепция әдістері

22.11.2019

Жүктілікті қорғаудың әдістері, оларды қолдануға қарсы көрсеткіштер және қарсы көрсеткіштер.

Колледжде студенттермен кездесу өтті, онда Астраханка ауылының аудандық ауруханасының гинекологы М. С. Крылдаков және колледж медбикесіА. Ж. Балғабаева "Ерте жүктілік және контрацепция әдістері" тақырыбында сөйлесті.

Жасөспірімдердің жүктілігі - бұл шешуден гөрі алдын-алу оңай. Біз тек пәктік пен ақылға қонымды мінез-құлық туралы ғана емес, контрацепция туралы да айтуымыз керек (ата-аналар жыныстық қатынас туралы сөйлесуден аулақ болу керек). Егер ата-ана қабілетсіз болса, тәжірибелі жасөспірім гинекологты табу керек. Егер үйде көпшілікке қол жетімді болса (мысалы, медицина кабинетінде), осы уақыттан бастап презервативтер мен жүктілікке қатысты тесттер өтсе жақсы. Қыз баланың қиын жағдайда ата-анасымен проблеманы қорқынышсыз талқылауы, достарының қатал кеңестеріне құлақ аспай, аборт жасамауы өте маңызды.

Қыз баланың алғашқы етеккірінен бастап ай сайын бір жұмыртқа пісетінін білуі керек. Осылайша, егер қыз жыныстық өмір сүрсе, осы сәттен бастап ол жүкті болуы мүмкін. Жүктіліктің алғашқы ықтимал белгісі - менструацияның уақытында болмауы, бұл жағдайда сіз дәрігермен кеңесуіңіз керек.

Жыныстық белсенділіктің басталуы - кез-келген жас немесе қыз үшін өте маңызды сәт. Сіз өзіңіздің денсаулығыңызға, болашағыңызға және тағдырыңызға жауап бересіз. Ықтимал зардаптарды әрдайым есте сақтау қажет.

Қажет емес жүктілік жағдайында олар жиі түсік тастауға жүгінеді - түсік! Аборт - бұл жас қыз үшін физикалық және психологиялық жарақат. Егер алғашқы жүктілік түсік жасатумен аяқталса, асқынулардың, оның ішінде кейінгі бедеуліктің қаупі өте жоғары!

Жүктілікті болдырмау оны тоқтатқаннан гөрі әлдеқайда оңай және қауіпсіз! Мұны істеу үшін сізге контрацепцияның тиімді және қауіпсіз әдістерін қолдану жеткілікті.