22 қыркүйек бүкіл ел Қазақстан халқының тілдері күнін атап өтеді.

21.09.2020

22 қыркүйек бүкіл ел Қазақстан халқының тілдері күнін атап өтеді. Бұл мереке 1998 жылдан бастау алады, сол жылы «Тіл туралы» Заң қабылданды. Мемлекеттің дана саясатының арқасында 130 ұлт өкілдері Қазақстанда ел игілігі үшін бейбітшілік пен келісімде өмір сүріп, еңбек етуде.

Заң шығару деңгейінде әр азаматтың ана тілін оқып-үйренуге мүмкіндігі бар, өйткені әр тілдің өз тағдыры бар, ол біздің елдің басқа тілдерімен тығыз байланысты. Тіл - халықтың тірі жаны, оның қуанышы, азабы, жады, қазынасы. Құрметке лайық емес тіл жоқ. Бұл - Қазақстанның күші. Көп ұлтты халықтың тілдері мен мәдениеттерінің бірлігі - бұл елдің болашағы салынатын достықтың монолиті.

Қазақстан толеранттылық пен конфессияаралық келісімнің жоғарғы деңгейінің үлгісі бола отырып, әртүрлі елдерден келген адамдардың қызығушылығын тудырады. Олар мұнда дәстүрлер мен әдет-ғұрыптардың таңқаларлық тоғысуынан тұратын ерекше рухани мәдениетпен танысу үшін келеді.

Біз барша қазақстандықтарды осы айтулы мерекемен құттықтаймыз және тек біздің елде ғана емес, бүкіл әлемде кез-келген адам, оның тіліне, ұлтына және дініне қарамастан, құрметтелгенін және бағалайтынын тілейміз. Ана тіліңді жақсы көр, сөйле, әлем тілдерін үйрен! Олар қазіргі қоғамда өте маңызды!